Skip to main content

Medzinárodný deň spoločenských hier (VYSVETLENIE sviatku)

„Rýchlosť je matkou šťastia. Ten, kto nič neodkladá na zajtra, veľa vykoná. ísť pomaly a dôjsť ďalej, je heslom panovníkov.“ —  Baltasar Gracián
Zdroj: www.citatyslavnych.sk

Takýto citát, odrážajúci aj momentálnu realitu bytia, sme si vybrali netradične, ako komisia na to, aby sme vám mohli rýchlosťou svetla priniesť tento dôležitý deň, ktorý už tradične trvá 5 dní a podľa našich vedcov, môže trvať aj mesiac/dva/tri.

Reakcia na rýchlo zavedené opatrenia našej zemianskej šľachty, ktoré platia už od dnes, nás nenechala dlho chladnými a preto vám prinášame:

Medzinárodný deň spoločenských hier

U koho tieto hry ešte nestihli zapadnúť prachom, vie o čom hovoríme. Ak ich máš doma zaprášené ty, zober prachovku, alebo pošli dieťa, ženu, aby to urobili ze teba.

Začni primitívnym Čiernym Petrom, prekusni sa cez #Človečenezlobse, ťahaj ďalej ku žolíkovým kartám, prípadne pokru.

Môžeš skončiť pri šachu, ktorý nie je až tak spoločenský, lebo ho hráš najradšej sám so sebou, keďže ak je tam spoluhráč a ty prehrávaš, bývaš občas trochu agresívny a tlčieš mu figúrku do oka.

No presne takto to mal malý Hádes. Brat Zeus, má doteraz v ľavom oku tik, keď sa jeho manželka hrá na dámu.

(Šach ale prudko doporučujeme. Hlavne pre deti. Už od 14-teho mesiaca dieťaťa prudko rozvíja stratégiu a intelekt. Ak máš malé dieťa, vieš čo pod stromček.)

Deti to naisto ocenia a možno časom ty tiež. Urob deťom a možno aj sebe radosť. Veď čo iné sa dá robiť v stave, kedy si už neužiješ krásne preplnené a prepotené bizniscentrá v šprinte za vianočnými darčekmi.

Užívaj tento medzinárodný deň plnými dúškami a potiahni pokiaľ sa dá. Naša zemianska vedecká a národ vedúca šľachta sa ti bude snažiť v tomto prolongovaní pomáhať.

S prianím: „Hraj sa človeče a nehnevaj sa!“

#PabloTescobar, #RadkoAnusovič a #Hádes

P.S.1 Čo si si zaželal cez medzinárodný deň nesplnených želaní minulý týždeň? Jáj, ty nevieš, že taký bol? Tak KLIKNI a želaj si niečo. Na želania je stále času dosť. Prípadne napíš list Ježiškovi a pošli ho po krásnej #LISTONOŽKE. ČÍTAJ TU.

P.S.2 Vedel si že PEXESO je skratkou „Pekelně se soustřeď“ ? My sme ro nevedeli, ale #Bohumil tvrdí, že to niekde počul.

 

 

Pridajte komentár