Skip to main content

Ecce Homo - Hľa človek.

Dokáže všetko a tiež nič.

Tu píše.

Homo sapiens. 

Ecce Homo - Hľa človek.

O viere, náboženstve a pridružených úchylkách
Viera je skvelá vec. Dáva nám nádej, pomáha nám prežiť. Pri prekážkach, ktorým muselo ľudstvo i jednotlivci počas celej svojej existencie čeliť, bola často úplne banálna a  iracionálna viera jediným svetlým bodom pri útrapách, ktoré im nachystal (meno si dosaďte podľa vlastnej viery či neviery)...
Zobraziť viac
O umelej inteligencii a prirodzenej stupidite
Úvaha o tom, čo s nami bude Neprešli ani dva roky odkedy je masám ľudí k dispozícii produkt digitálnej zábavy nazvaný AI. Je komerčne dostupný viacerými dodávateľmi a v podstate ide pre väčšinu jeho používateľov len o zábavu.
Zobraziť viac
O slobode a demokracii
S údivom, zhnusením a zároveň s hrôzou už niekoľko rokov sledujem ako sa rozkladá naša spoločnosť. Ako ľudia, ktorí ani zamak nerozumejú významu slov liberálny a progresívny, používajú tieto výrazy ako nadávky.
Zobraziť viac
Gurmánsky bedeker – Slovensko
Feldvidék, Horné Uhry či iným názvom Slovensko je taká zvláštna geografická oblasť, ktorá sa tragikomickými pokusmi snaží stať sa krajinou. Mnohí si tento nie veľmi výrazný fliačik zeme mýlia so Slovinskom. A ja fakt neviem prečo.
Zobraziť viac
U Honga
Je pondelok 11.30 a doktor Bútora, vedúci Pavilónu aplikovanej kryptológie Slovenskej akadémie vied o tomto čase pravidelne pokladá otázku riešiacu dilemu obedného menu. Čo dnes? Dáme čínu?
Zobraziť viac
Gurmánsky bedeker - Taliansko
V skratke, Taliani cesnak nepapajú. Nemohli by totiž baliť turistky a spievať im do uška to ich presladené O sole mio, keby im smrdelo z huby ako skutočnému chlapovi. To by nezakryl ani nasladlý parfém značky Dolce & Gabbana.
Zobraziť viac
Subscribe to Homo sapiens