Skip to main content
Venuša, tá pravá ženská. Aká vlastne je?
Že takej niet? Rodia sa zriedkavo ako jednorožce, ako hlasy formátu Pavarottiho, ako polárna žiara na rovníku, ako sonety Shakespeara.
Zobraziť viac
Mnohojediná žena, ste ňou aj vy, milé dámy?
Videl som takú kreslenú anekdotu s obrovitánskou knihou. Niesla titul: Návod na použitie ženy. Vedľa sa povaľoval lístoček s odkazom: „Zbytočné čítať – zakaždým funguje inak.“
Zobraziť viac
Perfídna dáma. (Drieme v každej žene?)
Pred rokmi som čítal niečo od Jana Saudka (áno, on aj píše a navyše senzačne) a ono mi to uviazlo niekde pod kožou a za nechtami. No a v tom smrádečku vykúreného vozňa mi to "vytanulo" kdesi v gebuli a šup ho rovno na belostné plátno imaginácie.
Zobraziť viac
Petr Hapka, bohém, vetešník?
Bol to bezpochyby lokálny génius, mimoriadne charizmatická osobnosť (keby som bol baba, tak mu dám), invenčný skladateľ, dôveryhodný mystifikátor, rozhľadený a sčítaný týpek s výnimočnou slovnou zásobou a teda bohatým verbálnym prejavom s istou porciou nostalgie archaizmov – podobne ako Jan Saudek.
Zobraziť viac
Hap... hapčí!
O nejakých päť rokov neskôr som bol povolaný na Barrandov poslúžiť svojim skromným umením krvavej pani z Čachtíc. Tam som bol pre zmenu predstavený majstrovi Hapkovi.
Zobraziť viac
Subscribe to Hapkárna