Skip to main content
V jednoduchosti je krása. Nedá sa ukradnúť. (MytoLogická ÚVAHA)
Dá sa povedať, že krásna Helena prišla do Tróje na koni. Na žrebcovi, ktorého nechceš. Veď sa mu pozri do očí... Krása môže byť zničujúca.
Zobraziť viac
In víno Veritas, vo víne je pravda. (Mytologická ÚVAHA)
„Starneš ako víno.“ – osobne som túto lichôtku, ešte nedostal. Myslím, že z nej mám malú obavu. Milovníci tohoto lahodného moku vedia, že staré víno nemusí byť pre kulinára zrovna to pravé, čo poteší jeho chuťové bunky.
Zobraziť viac
5+1 pre múzy - Jan Svoboda - abstraktné umenie (Pouličný PODCAST)
Jan Svoboda je český abstraktný výtvarník. V ateliéri u Jana je vždy na čo pozerať a tiež o čom rozmýšľať. Po dlhšej dobe čakania sa zrodil rozhovor vo forme podcastu.
Zobraziť viac
Bohovia nie sú dokonalí. (ÚVAHA o pokušení)
Správa o slabosti posla bohov, sa prehnala rýchlejšie, ako by to dokázal rošíriť on. Také posolstvá nemajú nohy. Letia si rýchlejšie ako svetlo. Kto by sa nechcel doťahovať a pohrávať sa s Astreyou -  krásnou pozemšťankou?
Zobraziť viac
Prinášali obete - oni to vedeli. (Mytologická ÚVAHA)
Keď sú spokojní Bohovia, darí sa aj nám. Hodnotná obeta? Prečo nie? Veď nech sú oni za všetko zodpovední. Na čo iné by sme si ich vymysleli.
Zobraziť viac
Ako byť šťastný? (Mytologická ÚVAHA s návodom)
Keďže mucha šťastia si poletuje nevypočítateľne a náhodne, musíš byť "klikař". Český výraz ako označenie človeka, ktorému Šťastie sadne na nos úplne náhodou. Ale podľa múdrosti: "Nikdy nehovor nikdy",to vylúčené nie je. 
Zobraziť viac
Subscribe to Vox ProArt