Skip to main content

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? (PREDVIANOČNÁ kalkulácia)

„Prišla stuhou previazaná škatuľka a v nej bola...“

Predpokladám, že väčšina z minulého tisícročia narodených vie doplniť meno darčeku pre deda Jozefa.

Ak si mileniál, prípadne si vyrástol na modernom spracovaní rozprávky Máša a medveď, gúgli, opýtaj sa tých skôr narodených, alebo dočítaj tento článok.

Recyklujem. A myslím, že by sme mali všetci.

Som manuálne nešikovný. Obdivujem tých, čo vedia z niečoho na vyhodenie urobiť niečo obdivuhodné.

Vždy keď hádžem do papiera niečo pekné, mám pocit, že je toho škoda, lebo by sa to dalo druhotne využiť.

 

Taká krabica od topánok

Viem si predstaviť, čo by sa z nej pri trocha kreatívy dalo vyrobiť, ako by ju vedel človek, čo má k tomu vzťah a nemá obe ruky ľavé (ako ja) opekniť.

Kamaráti výtvarníci (napr. Peter Stankovič, Ondra Michálek, KLIKNI na ich mená, môžeš si pozrieť ich tvorbu a vypočuť rozhovor), by z takej krabice vedeli vykúzliť aj 3D obraz.

Dnes prichádza šanca aj pre nás, ktorí sme v rade, keď sa rozdávala manuálna zručnosť, stáli niekde na konci. Krabici od topánok, môžeme dať 4tý a 5ty rozmer.

Ak ju naplníš podľa jednoduchého návodu na www.kolkolasky.sk a prípadne nepovinne dozdobíš stuhou, či odvážnou kolážovou vystrihovačkou, alebo kresbičkou, môžeš potešiť tých, ktorí sa narodili ešte pred Bambuľkou, ktorá sa skrývala v škatuli, ktorá prišla dedovi Jozefovi onoho času.

Iniciatíva, že zapojíš svoju kreatívu pri výbere obsahu krabice, prípadne tvorivosť navyše, je štvrtým D (4D) tej vianočnej škatuľky.

Ľudia, ktorí túto peknú akciu vymysleli majú môj obdiv a tí, ktorí sú uvedení ako kontaktné osoby po celom Slovensku, majú moju poklonu ešte väčšiu.

Piatym D (5D) originálneho vianočného darčeku, je radosť obdarovaného deduška, či babičky a tvoje vianočné posolstvo, ktoré ťa zahreje možno ešte predtým, ako si dáš prvý domáci punč a horúcu sviatočnú polievku.

Ver mi, že to pocítiš.

Idem ja pozrieť do skrine, snáď nejakú nevyhodenú krabicu ešte nájdem. Ak nie, pôjdem si kúpiť topánky. Tie topánky sa mi budú určite dobre nosiť, lebo veď okrem toho, že budú podľa môjho vkusu, ich krabica isto poteší druhý krát.

Skúsim osloviť aj ľudí, čo píšu pre #VoxPopuli, možno jednu krabicu vyskladáme v rámci kolektívu.

Potom už len doručiť kontaktnej osobe a.... Nasledovať bude vianočný úsmev človeka, ktorý sa isto poteší.

 

#Ďuro

 

P.S. a možno skúsim osloviť nejakého kamaráta výtvarníka, čo mi na tú škatuľu, niečo za nás z Voxu domaľuje.

Pridajte komentár