Skip to main content

Nesieš aj ty problémy tohto sveta? (Mytologická ÚVAHA)

„Všetky problémy sú na mojich pleciach“. Kto z nás si nikdy nepovedal túto vetu. V mojom prípade sa snažím zmeniť druhú časť vety: „Všetky problémy sú v mojej hlave“. Možno by sa všetko dalo vyriešiť inak, ale dokážem to? Porozmýšľam a skúsim nerobiť si hlavu zo všetkého.

 

Atlas mio ondra michalek

 

Atlas, syn veľkého Titána to mal trochu zložitejšie. Prehral boj s antickým olympským božstvom a musel niesť za trest nebeskú klenbu. Zbavil sa jej len na chvíľu, kým ju podržal Herakles, zatiaľ čo mu Atlas odskočil po zlaté jablká Hesperidiek. Jeho utrpenia ho zbavil až jeho koniec, ked zočil hlavu Medúzy, ktorú mu ukázal Perzeus. Skamenel a tým vystužil nebeskú klenbu, ktorá drží dodnes.

Čo by bolo dnes, keby sa onehdá tento obor nepozrel Medúze do očí?

Je dosť možné, že by klenbou zatriasol a tým by naznačil, že to čom vidí na Zemi, to, čo ako ľudstvo dokážeme, nie je úplne to, čo považuje za normálne. Namiesto Daidala a Ikara, sem-tam Pegasa, mu jeho nebo križujú iné hlučné vtáky a neocenil by ani ozónovú dieru, ktorá mu každý deň vypaľuje oči.

Premisa číslo 2, by mohla vychádzať z toho, že je dobrák a filantrop. Určite by aj on podporil svet každodennou dúhou a tešil by sa zo života s nami. Pozeral by každé ráno animáky, čudoval by sa pokračovaniu Avatara a prejedal by sa ružovými čerstvými donutmi, lebo v zmysle povedačky: „Bez práce nie sú koláče“, je ten, ktorý si ten zmyselný, mäkkučký, ružový koláčik zaslúži.

Ako by to teda mohlo byť?

Ak máte inú teóriu radi ju s vami rozvinieme v komentoch na sociálnych sieťach.

V novej sérii úvah, sme sa spolčili s MIO- Ondrom Michálkom a budeme vám prinášať, tieto jednoduché myšlienky s mytologickým nádychom. On niečo namaľuje, my si to tu skúsime rozobrať a pouvažovať.

#Ďuro

P.S. Neviete kto je MIO? Kliknite SEM.

P.S. Ondra má novú litografiu. Checknite FB/Insta #Litografia69

marylin monroe ondra michalek

 

marylin monroe drawing mio ondra michalek

 

Pridajte komentár