Skip to main content

Ako získať plusové body? (Vzťahovačný PORADNÍK)

„Tak dnes som si nahnal dobré body! Ale veď ja ich s tebou rýchlo miniem.“, píše mi správu skúsenejší kamarát. „A pôjdeš aj do mínusu.“, odpovedám, na čo dostanem smajla a definitívu: „To je úplne jasné“.

Plusové body degradujú. Ak ich nevyužiješ rýchlo a keď popri nich narátaš mínusky, spravidla mnohopočetnejšie, si vlastne v permanentnom undergrounde.

Ako na to?

Otáziek začínajúcich slovom „AKO“ má strýko Google nadmieru vrchovato. Je plný zaručených návodov, ako veci fungujú a veľa krát mu podľahneš skôr, ako otázke zadanej svojmu rodičovi podľa piesne: „Povedz mi otec, ty predsa všetko vieš.“ V konečnom dôsledku je to logické. Strýko ti v otázkach vzťahu ku Venušanke, poradí určite otvorenejšie a lepšie. (Tieto otázky som ako mladší kládol, hlavne keď mal strýko čo to uhnuté. Vtedy sa dozvieš všetko.)

Táto poradná, až sugestívna úvaha, nie je smerovaná k nám, mužom skúseným, až borcom v kategórii mínusového podzemia. My vieme „ako na to“, teda vieme, ak chceme.

Mladší muži (ktorí asi toto primárne nečítajú) nevedia. Nevedia čo činia, ak tieto plusové body občas nezbierajú. Nezbierajú, lebo nevedia, že existujú. Možno čosi tušia. Rozdebatoval som túto pre planétu dôležitú tému s pár kamarátmi a pokúsim sa dať niekoľko cenných, možno trochu jednoduchých rád. Neverili by ste koľko mládencov to nenapadne.

Hovor jej aká je krásna.

Funguje to. Obzvlášť, keď si to aj myslíš. Vtedy jej ten senzor mýtického, šiesteho zmyslu nerozbliká žiarovku pochybnosti. Ideš do plusu, ale nehovor jej to často. Časom, by si za to už takmer nič nedostal.

Dones kvety.

Niekedy stačí kvet. Nie črepníkový. To sa ti síce zdá trochu ekonomickejšie, ale poviem ti, že z nejakého divného dôvodu sa tento tvoj kalkulatívny prístup v dobrých bodoch neprejaví. Čím drahší rezaný kvet, vie urobiť na stupnici „Do Plusu“ divy.

Zober ju na večeru.

Ideálne nechoď autom. Bublinky na začiatok naženú body a možno aj chuť na činnosti po večeri, o ktoré ti pravdepodobne ide. Cenná rada - tento proces konštruktívneho budovania plusového prístupu sa neodohráva v táckárni, ani v bufete na stojáka. Mala by to byť reštaurácia, ktorú má rada, prípadne ju vníma, ako podnik svojej úrovne.

Choď s ňou do kina.

Ak zvládneš aj „ťažšiu kultúru“, môžeš skúsiť nároďák, prípadne vyšší level muzikál, operu. S týmto výberom opatrne, nie každá vyšší level zvládne. Mohlo by sa ti to vypomstiť, tým že ju to nudí a otrávi jej to večer a to spôsobí nečakaný mínusový efekt. Vieš čo? Choď do toho kina, tým nič nepokazíš. (Nie na Avatara, to je príliš zdĺhavé.)

Buď milý a veselý.

Jeden zo známych tvrdí, že byť dobrým animátorom sa vypláca. Nič nie je v dobrých bodoch produktívnejšie, ako keď sa zjaví na jej tvári úsmev, prípadne vyprskne záchvatom smiechu. Týmto veselým prístupom, sa dá dosiahnuť veľa, dokonca jej môžeš povedať aj priamočiaru pravdu. Veď to poznáš z rozprávok, kde šašo mohol beztrestne povedať úplne všetko. Plní ti to pomyselný pluskový košík a mohlo by sa zdať, že máš bodov dosť. Mýliš sa. Nikdy nie je dosť!

Na zbieranie dobrých bodov nezabúdaj!

Týchto 5 dôležitých vecí je niečo ako 5 prikázaní pre dočasný PLUS. Dá sa žiť aj bez nich. V permanentom mínuse. V mínuse žiješ prevažne aj tak. Máš mínus rád. Prináša ti slobodu, ktorá je pre život pravého muža, ako ty veľmi dôležitá. Nechci odomňa návod ako tie dobré body minúť, na to prídeš sám. Väčšinou ich míňaš ani nevieš. Prezrádza to jej podozrievačný pohľad, trasúca sa horná brva nad ľavým okom a zvláštne, desivé ticho keď za ňou prídeš.

#Ďuro

P.S. Jeden z kamarátov tvrdí, že on zbiera aj tým, že umýva riady, žehlí a vysáva. Nepreháňaj to!

Pridajte komentár