Skip to main content

O rozdieloch vo veku (ÚVAHA z pivnice)

Sedím doma, v pivnici.

Sám.

 

A napadlo ma takéto.

Myslím si, že nie je dobré, keď je medzi ženou a mužom veľký vekový rozdiel. Zvlášť, keď sú vo vzťahu. Jednoducho ten pohľad na svet je iný, to je jednoducho fakt. Vidím to na sebe. Naťka je staršia odo mňa a je to veľmi cítiť. Je to proste iná generácia, stará.

 

Z akcií ma vyslovene berie domov, keď ja chcem so svojimi rovesníkmi ďalej naplno žiť, ja by som cestoval po svete, výletoch, spoznával nové zaujímavé miesta a ona by len sedela v altánku v starom húpacom kresle, zakrytá štrikovanou dekou a nostalgicky spomínala na časy, keď sme boli mladí, ale ja som mladý furt, ona chce doma pozerať len čiernobiele nemé filmy, všetky fotky máme len čiernobiele, spať chce ísť hneď, ako sfúkne petrolejku, hudbu chce počúvať na platniach.

A my s našimi babami fičíme na nových technológiách, nahrávame tanečné a bláznivé videá, vešáme to na sociálne siete, TikTok je náš brat a doma sa stretávame vyslovene s odporom.

 

Ten vekový rozdiel je proste problém. Na začiatku nášho vzťahu to vôbec nebolo tak poznať a cítil som sa vedľa nej skoro ako vedľa rovesníčky, alebo spolužiačky, ale po 20 tich rokoch manželstva sa to prejaví. Proste cítim, že ma už ťahá do starobinca a ja tam ešte nepatrím, veď ja som ročník len 76, mladík ako lusk.

Naťka je ročník 74.

 

Idem niekoho prezvoniť.

 

#Mišino

P.S. Mišino býva aj príčinou problémov. Ako sa mu to darí? ČÍTAJTE TU.

 

Úvahy z pivnice

 

Pridajte komentár