Cestujeme počas pandémie – prázdne Slnečné pobrežie
Aj napriek tomu, že aktuálna situácia u nás a vo svete nemá veľa výhod a pozitív, je dôležité si aspoň nejaké nájsť. Tak, ako sa nebo očistilo od lietadiel, rieky od lodí a mnohé ulice od ľudí, mnohé pláže sa tiež vyprázdnili od turistov. Mnohí by to mohli považovať za riskantné, no práve pre mňa to bola motivácie ísť navštíviť prvý krát Bulharsko.
No a kde inde, ako na známe Slnečné pobrežie?!
Snažím sa cestovať vždy na miesta, ktoré ešte nie sú až tak objavené turistami. Preto som Slnečné pobrežie mnohé roky pri mojich cestách prehliadala. Po mojej prvej návšteve, ktorú som absolvovala v októbri, musím povedať, že neprávom. Možno je môj pozitívny (aj keď, toto slovo neradno v dnešnej dobe skloňovať) ovplyvnený post-apokalyptickou atmosférou prázdnych ulíc a panensky čistých pláží bez ľudí.
Možno ste počuli, že Bulharsko sa nazýva tzv. Ibizou východu. Je to práve pre mnohé živé párty, ktoré sa tam 24 hodín denne odohrávajú. Práve tento aspekt som ja na vlastnej koži nepocítila – nie len, že som Bulharsko navštívila v Októbri, no najmä v období celosvetovej pandémie COVID-19.
Čo som však pocítila na vlastnej koži?
Už vyššie spomínané prázdne pláže boli veľmi príjemným prekvapením. More na Slnečnom pobreží je rozbúrené a vlny dosahujú veľkú silu a intenzitu. To robí more krásnym, pretože úprimne, kto z nás má rád plytké pobrežia, kde idete pol kilometra od brehu, no a stále máte vodu niekde po kolená? 90 percent barov na pláži bolo zatvorených a tak ste si mohli užiť pokoj pri sledovaní vĺn. No a keď ste si chceli trošku vybalansovať ten pokoj a kľud – stále vám je k dispozícii tých 10 percent otvorených. A hovorím vám, tie aj v čase pandémie stoja za to.
Aj vy ste videli niekoľko postapokalyptických amerických filmov, kde sa skupinka ľudí zobudila z úkrytu po chemickom útoku a prechádzala prázdnymi vyľudnenými uličkami? Tak nejak sme sa cítili, keď sme sa pri 30 stupňoch prechádzali uličkami, ktoré sa počas bežnej situácie hemžia turistami tak, že niekedy ani len nepočujete vlastné slovo (bolo mi totiž povedané, že práve Slnečné pobrežie takým spôsobom bežne funguje).
Ďalšou z výhod, keď ste len jedným z mála turistov v baroch či reštauráciách, ktoré nejakým zázrakom ostali otvorené je to, že (nie len) zamestnanci sú k vám nesmierne srdeční. Ľudia, ktorých na týchto miestach stretnete sa tešia, že nie sú jediní, ktoré sa rozhodli cestovať aj v takejto nepriaznivej situácii. No a tak si spríjemníte svoj výlet zoznámením sa s ľuďmi, ktorí do Bulharska z celého sveta prichádzajú. Mnohí Angličania či Rusi tu totiž majú skúpené vlastné byty a apartmány a trávia tu celé mesiace.
Celkovo by som cestovanie počas pandemickej situácie ohodnotila kladne. Zažila som pokojnú dovolenku (inak, o pokoji ako takom, najmä tom duševnom, som písala aj v článku TU) plnú srdečných ľudí, dobrého jedla, krásneho prostredia a tepla. No a či to bolo riskantné? Posúďte sami na základe fotiek ulíc, ktoré prikladám J
Ak sa chcete dozvedieť ďalšie tipy, ako napríklad ceny leteniek či, kľudne navštívte môj blog (LINK TU) , kde som sa ešte trochu viac rozpísala.
#lleba
Pridajte komentár