Skip to main content

Prečo láska niekedy bolí...!

Keď nás osobne postihne nejaká udalosť, ktorú sme pred tým nezažili, alebo ako sa vraví, že niečo naozaj prežijeme na vlastnej koži, sme z toho nejak rozhodení. Určite to nie je príjemné, ako keby sme to len tak okrajovo počuli, alebo si o tom prečítali. Trebárs aj v bulvári.

 

Láska a medziľudské vzťahy je veľká kapitola života. Všetky tie vzťahové epizódy v živote čo prežívame nás buď ubíjajú, alebo posilňujú. Je len na nás, ako sa k tomu postavíme. Či čelom a na priamo, alebo sa na opätku otočíme a sprosto povedané, že zdrhneme.

 

Zápletka

 

Ak ste v obraze, tak viete čo sa mi stalo. Ak nie, tak sa to dá na stránke a na IG dohľadať. Ale k veci. Pred svadbou sa „stratil“ ženích. Svadba mala byť dnes 29.08.2020, no nestalo sa tak. Na rovinu priznám, že to vo vzťahu trochu iskrilo už pred časom. Či to bol následok obavy zo zodpovednosti, alebo len potencionálny strach zo straty pohodlia u konkrétnej „stratenej“ osoby. Ťažko povedať.

 

Do hlavy si len tak nevidíme. Smutné je však to, že ak nejaký ten piatok spolu žijete a takto sa zachová, je to nanajvýš zvláštne. Potom sa možno uzavriete a vybudujete si svoj nedobytný hrad Frustrácie a Nezáujmu a Antipatie. Tam ale reálne hrozí, že po čase budete príkladný Sociopat!

 

Voľba. (Slobodná?)

 

Existuje aj druhá, ale ťažšia cesta. To je cesta vyrovnávajúca. Tam znova od začiatku poznávate samého seba.

 

Keď pôjdete po tejto zložitej ceste, odkrývajú sa vám všetky tie veci čo ste možno v láskavom a slepom opojení zamilovanosti nevideli. Napríklad si viac začnete všímať aj okolie a zistíte, že život je naozaj aj o inom. V minulosti vždy boli stretnutia a rozchody. A to nie len v minulosti ako takej, ale celé stáročia dozadu. No nestačím sa čudovať, čo ta dnešná rýchla a konzumná a digitálna a super-ultra moderná doba sociálneho a ekonomického rozkvetu mimo iného prináša.

 

Dnes sa dvaja pohádajú pri výbere spoločných raňajok a tesne po nervóznom obede podávajú žiadosť o rozvod. To je vždy na začiatku vzťahu veľa rečí o vernosti a spoločnej ceste životom a spoločnej spálni a o motýľoch v bruchu a tak. Potom sa to niekedy zvrhne do šedej rutiny a často aj k neúcte a k arogancii a k nepochopeniu toho druhého.  Nerozumiem prečo!

 

Vždy tu budú problémy ktoré treba riešiť, ale  keď sú na takéto starosti dvaja, skôr sa prípadné komplikácie vyriešia. Zostarnúť spolu s milovanou osobou musí byť to najlepšie v našom živote. Prácu, susedov alebo známych si nevyberáme, ale svoju najbližšiu osobu áno!

Pozrite sa teraz na mňa. Som sama. Bolo tu napätie a nervy, nebudem hovoriť že nie. Je to ešte stále príliš čerstvé a bolí to. Ja sa ale poznám. Dúfam že dobre. Otrasiem sa a budem musieť ísť ďalej.

 

Verte tomu, veď ja verím vám.

Apropo, dúfam že ma pre tento text neupodozrievate z čítania Červenej knižnice, alebo zo sledovania Modrého Koníka . Nič také som nerobila a robiť nebudem.

 

#ModráKrava

 

P.S. Ak sa mi týmto podarilo niekoho uraziť, alebo ak si myslíte že som úplne mimo misu, je mi to jedno. Toto je iba moje osobné komuniké k zrušenej svadbe a k môjmu momentálnemu životu ako takému. AMORES PERROS, alebo ako sa na Slovensku hovorí “LÁSKA BOLÍ“. A ja som iba úplne obyčajná NOČNÁ KRAVAa môj názor je bez záruky!

Pridajte komentár