Skip to main content

Nech je svetlo, alebo rýchla skratka z tmy!

Nech je teda to svetlo. Nie nadarmo sa tak vraví. A ozaj, tá skratka z tmy? Tak tá je momentálne použiteľná v našom živote len raz. Ten jeden raz je ale iba pri našom narodení. Vtedy sa z lona svojej matky dostaneme na svet t.j. na svetlo. Samozrejme že z tmy. Ako je tisíce rokov známe, iná cesta z tejto prvej tmy nevedie. Zabudnite na navigáciu a iné chytré aplikácie.

 

Niekto si možno myslí, že keď je tzv. atómový vek, že sú aj iné možnosti na cestu počiatočného príchodu na svetlo. Nie, zatiaľ prosím pekne nie sú. Cítite sklamanie a frustráciu? Čo už! Zatiaľ je to tak.

 

Iné je to ale pochopiteľne pri spätnom chode. To znamená, že pri odchode zo svetla do tmy.  

 

Tam je veľa ponúkaných možností a veľa originálnych spôsobov. Kurt Cobain by vedel rozprávať, keby tu s nami bol. No nie je tu. Jeho dobrovoľný odchod do tmy je ale v slovníku dnešnej doby označovaný ako „extrém“. To znamená, že sa vymyká obvyklému zhasnutiu svetla, ktorý široká laická verejnosť toleruje. Zopakujme si preto spolu definíciu odchodu do tmy podľa vedeckej literatúry.

 

Citujem... „Klasický, alebo ak chcete štandardný odchod do tmy je taký, kde nám náš vymedzený čas vypršal z dôvodu nášho pôsobenia na svete. Vtedy je jedno, či nastal tento čas pre náš požehnaný vek, alebo zasiahla „vyššia moc“. Je lepšie sa s tým vtedy zmieriť a odísť v pokoji. Ak teda na tento pokoj bude čas.  Čas medzi príchodom na svetlo a odchodom do tmy, by sa mal vyplniť niečím hodnotným. Niečím takým, aby tu po nás zostalo čokoľvek, čo malo zmysel počas trvania nášho bytia.“

 

Tak takto konkrétne to vidia vedecké kapacity dnešnej doby.

 

Keď si to chceme zhrnúť a podčiarknuť, tak ja vravím, že buďme radi za „svetlo“ a tešme sa z každého nového rána po ťažkej noci. Nerobme si v živote problémy, prieky a z komára nevytvárajme somára!

 

Pozrite sa aj vy okolo seba. Všetci tí vaši kamaráti, známi či rodinní príslušníci stoja za to ostať na svetle. Nemusí to byť zrovna len pre to pomyselné „svetlo reflektorov“ či svetlo na výslní úspechu. Nie každý deň predsa prší a slnko zas na nás zasvieti v ten pravý a magický moment.

 

Veď máme toľko možností. Veľa krát počúvam názory, alebo „sťažnosti“ typu, veď mňa moja práca nebaví, nemám rada toho či oného, nič mi nevychádza...etc. Ja hovorím dosť! Čo sú to za reči? Každý z nás je originálne balenie živej a samostatne rozmýšľajúcej bytosti.

 

Nenariekajme na svoj momentálny údel, alebo osud, či čo to je! Žime svoje sny už teraz! Keď budeme chcieť, dokážeme čokoľvek. Verte mi. Nemám dôvod vám luhať a servírovať vám polopravdy. Ja teda naozaj nie! Ja som MODRÁ KRAVA™.

 

P.S. Ak ste vášnivý poľovník, alebo športový strelec, nikdy pri čistení svojej zbrane nepočúvajte Nirvánu.

Neviem, ale niekedy sa to môže vymknúť vašej kontrole. Hlavu hore a ráno bude zase dobre!

 

A toto je môj názor bez záruky!

Pridajte komentár