Skip to main content

Vianočný kondenz (ŠTEDRODENNÝ špeciál)

„Nechaj ich tak, neotravuj aspoň na Vianoce“, prebehlo mi ráno hlavou. Mal som nutkanie, že niečo napíšem, ale rozmyslel som si to.

Áno, na Vianoce si zaslúži trochu kľudu každý.

Mám 44.

V nekonečnú ružovú lásku už neverím. Verím v spokojnosť. Ale každý rok som naivný, že aspoň 2-3 dni pred Vianocami bude kľud a pohoda.

NIE JE a nikdy nebol! Ani kľud a pohoda už vôbec. 🙄😬

Naháňačka do poslednej chvíľky aj v tomto roku, vždy s novými „prekvapeniami“.

Spomeniem len deň pred Vianocami spadnutý stromec, (priznávam, že trošku väčší mastodont), ktorý spočinul na zemi pri nevinnom a opatrnom vešaní poslednej sviatočnej girlandy.

Vianocny stromcek

Dopadlo to dobre.

Prišli mi pomôcť susedia, aj keď jeden z nich len na chvíľu, lebo bol násilne deportovaný domov, kde už tiež vládla optimistická predvianočná nálada, aj keď jeho manželka sa slávnostne netvárila.

 

Deň „V“ 

Začal sa fajne, ešte v prítmí sviatočného rána.

Kávička s vianočným vaječným koňačikom pri obľúbenom „Venite adoremus“. Žalúzie stúpajú hore a izbu z krytej terasy osvetľuje stovkami studených lediek žiariaci ihličnatý „mastodont“.

 

 

Strop, kožená sedačka, rustikálny nábytok a podlaha sa prenádherne trbliece kvapkami vody, ktoré blikajú presne v rytme ledkových žiaroviek.

Čóóó? Počkať! Prečo? Kedy?!

Izbou sa nesie spŕška sviatočných nadávok.

 

Vianočný Kondenz

Mrazivý front zamával prichádzajúcemu teplému a to sa stalo rýchlejšie ako bežne. Vonku sa to prejavilo teplým ránom a náľadím.

V mojej zimnej záhrade mokrým sviatočným vykondenzovaným pozdravom tohtoročných Vianoc, ktorý sa neopýtal, či naozaj chcem. Toto som predsa nepísal v liste želaní novorodeniatku! 

Presvietené a blikajúce megakvapky vody hrozivo visia zo stropu.

Čo teraz? Prvý zachraňujem obraz na stojane. Ďalej všetko ostatné, čo ešte nie je úplne premočené.

„Zhora to v pohode zotrieš mopom“, mudruje kamarát Matík, ktorému som sa vysťažoval.

Super nápad!

Nefunguje. Zostáva tam kopec vody a šmuhy.

Rebrík, handry, ja a začínajúca svalovica, na ktorú prekvapivo nezaberá ani vianočný drink, ktorý mi robil spoločnosť...

Ani na Vianoce nie je kľud.

Sedím pri drinčíku, ťukám do klávesnice a pozerám sa na vytretú, vysušenú terasu a blikajúci obrí stromec. Sorry, musel som to zo seba dostať, nenechajte si pokaziť sviatky. :-)

ŠKODA, že som to ranné prekvapenie neodfotil. Keď sa na to pozriem z inej strany, bolo to fakt krásne a efektné.

Bez práce, nie sú Vianoce!

Užívajte kľud, lebo ste si ho aj vy zaslúžili celoročnou prácou a iste ste aj poslúchali, čo ocení u niekoho Ježiško, u druhého Santa a u tých, čo už nie sú naivní ten, čo chce potešiť darčekom.

Prajem Šťastné a Veselé!

#Ďuro a tím #VoxPopuli

 

P.S. Kto si ešte nevypočul vianočnú výpoveď vládcu podsvetia, ktorý ti to znovu vysvetlí. môže tak učiniť TUTOK.

Pridajte komentár