Skip to main content

Magické číslo 69. Prečo ho máš rád? (NUMEROLOGICKO-LOGICKÉ okienko)

Ruku hore ten, ktorý nesleduje astrológiu, kozmológiu, filológiu, susedkynu lógiu, numerológiu, jej čísla a ich význam. Myslím, že okrem susedy na jej lógii, ktorá práve obojručne drží veľký koš s prádlom, (netuším, ako sa dnes môže uschnúť lepšie, ako vo vnútri), vystrelila každá ruka.

Mám tu pár svojich postrehov, ktoré sa mi ku číslu 69 viažu. Horoskopom a iným kaleidoskopom sa dnes venovať nebudem, ale také čísla, numerológia a obzvlášť význam jedného obľúbeného, to je dnešná téma.

 

Šesťdesiatdeväť 69

Prečo práve toto pre nás s Mišinom #prvočíslo?

Za nás dvoch #VoxPopulistov je to základ šťastia.

Mišino sa k číslu ešte vyjadrí, zatiaľ premýšľa akou formou.

 

 

Route 66/9

Svetoznáma cesta v Amerike, sa pôvodne volala Route 69, akurát potom devine praskla guma-pneumatika a otočila sa. Vraj vo dvoch 6tkách sa to lepšie ťahá.

Škoda, lebo tí skutoční motorkári, čo ju absolvujú rituálne, s cieľom „aspoň raz za život“, by si ju pri pôvodnom názve užili určite viac.

 

Folklórny pohľad

„70 sukien mala a predsa sa nevydala..“

No lebo furt nosila len tú jednu škaredú a zbytočnú a tých naozajstne prekrásnych 69, nechala obžierať v skrini moliam. Ľudia si nevedia vážiť čo majú.

No a tá dievčina, čo ju mala akože iba jednu a čo ju pýtajú až za Viedňu asi tých zvyšných 69 sukienok v skrini nemala, ale isto bola skromná a mala iné vlohy. Bola narodená v znamení raka, ktoré má toto krásne a osožné číslo v symbolike.

 

Summer of 69

Brian Adams je so mnou na jednej lodi. Leto 1969 si síce nepamätám, lebo som nebol ešte ani v pláne, ale keď kukám na jeho videoklip, isto by to bolo tiež najlepšie leto v mojom živote.

 

 

U tých, čo to leto prežili je závideniahodné aj to, že v tom letopočte bolo o 9inu navyše. Rovnováha síce narušená, ale predstava letných troch 6tiek, z ktorých dve sú hore nohami je vcelku fajn nie?

OK, v týchto zemepisných šírkach, boli v roku 1969 šťastní len tí, ktorí nič zenbudhistisky neriešili, alebo tí, ktorí uverili, že systém normalizácie, je to najlepšie, čo sa im mohlo stať a doba ktorá príde bude prekvitať.

 

Snehulienka

Predstav si, že by mala Snehulienka okolo seba namiesto tých 7mich, napríklad 69 trpaslíkov.

Bola by riaditeľkou megaprosperujúcej firmy na ťažbu cenných kovov a určite by vybudovala aj podnik s vysokými pecami, ktorej by aj #VéEŽet závidelo.

69 pracovtých trpaslíkov je dosť na všetko. Pri Snehulienke, má každý deň službu iný a žiadna ponorka medzi nimi tým pádom nehrozí.

Ale keďže ten, čo Snehulienku vymyslel, nemal žiadny cit a pochopenie k polyamorii a už vôbec nie ekonomické vzdelanie, tak sa táto bytosť doteraz borí len s tými siedmimi. A ten posledný Kýbel, je vlastne polovičný. Škoda pokračovať..

 

Archetypológia 69

Dal som si toto číslo spracovať aj profesionálne archetypologicky od Ľubky, z Academia Arcana. Z charakteristiky vyberám časti, ktorén sa mi páčia. (Neviem, či robím dobre, ale tak ma moje obĺúbené číslo vedie.)

„PORÁŽKA bolí vtedy, keď sme zásadne chceli vyhrať, lebo každý menej schopný človek rád uráža toho schopného. Niet divu, veď komu sa dostane toľko, čo stačí, nech nežiada viac.“ – Horatius -

Netreba podľahnúť hmotným potešeniam, obyčajne sklamú, keď ide do tuhého, a potom najväčšie fiasko nastane, ak sa čestný človek nechá vtiahnuť do nečestného boja. Každý boj nie je márny; stačí, ak použijete rozum a cit ako zbraň.

Vedz teda, že komu nechceš pomôcť, povedz rovno, ale nič nesľubuj, ani neobchádzaj, lebo strach prejaviť svoje city je horší ako prehnaná odvaha. Ak sa snažíš zbaviť svojho strachu, rob to s citom, pomaly, ale isto.

A je tu SAMOZREJMOSŤ neschopných, ktorá sa prejavuje hlúposťou. Pamätaj, Duch ovláda telo človeka. Nikdy sa netreba uspokojiť s málom, ak ide o veľké veci, preto preskoč svoju "skromnosť", a pýtaj veľa.

„Je to veľmi zaujímava a ťažká cesta, ktorá mieri až do vnútra duše.“ – píše mi k tomu Ľubka. Na detaily sa opýtam v priamom rozhovore. (Podcast s pani archetypologičkou už čoskoro!)

 

Anjelské číslo 69

Odcitujeme z prvej stránky z Google: anjelske.eu.

Toto číslo sa vzťahuje k rovnováhe podobajúcej sa jin a jang. Svoje duchovné a materiálne záujmy uveď do rovnováhy tým, že vynaložíš čas a námahu na oboje. O všetky tvoje potreby je postarané, ak sa plne venuješ svojmu božskému životnému poslaniu.

Čo viac dodať. Jasné, presne takto to cítim. Som rovnovážny Jing aj Jang. Kto tvrdí iné, nech si trhne nohou.

Pre mňa je číslo 69 naďalej číslom šťastným a číslom neobmedzených, hlavne obojstranne vyvážených možností. Veď uvidíte aké vie byť fajn, budete nadšení. Chystáme s ním veľké tvorivokrásne veci. Prezradíme, že v tom nie sme sami. Bude sa to týkať výtvarného umenia.

Ako toto #numero  ovplyvnilo teba?

Napíš nám do komentu.

 

#Ďuro

P.S. O výtvarnom umení, som už čo - to popísal. Ak chceš prečítaj si pokus o vysvetlenia z mojej strany. TUTO môžeš čítať a počúvať, čo ti oči a uši stačia. Aj uši, máme tam totiž aj podcasty s výtvarníkmi.

Pridajte komentár