Skip to main content

Kocky sú hodené. - „Alea iacta est“ (ÚVAHA o rozhodnutí)

„Alea iacta est“. Z histórie predpokladáme, že tento výraz použil Julius Caesar, ktorý previedol do akcie svoju armádu cez rieku Rubikon, v severnom Taliansku. Akcia, ktorú už nebolo možno zvrátiť. To, čo sa dialo potom si vygooglite.

Fascinuje ma latinčina. V podstate mŕtvy jazyk, ktorý sa používa už len popri Hippokratovom remesle, v prírodných vedách a u jedincov, samozvaných intelektuálov, ktorí chcú upútať. Podobné typy ako ja. Čo poviete? Nie je tá latinčina čarovná?

Kocky sú hodené

Ak vychádzam z predpokladu, že to myslím tak, ako onoho času Július, nepojednávam o hazardných hrách. Ten obrazok ku článku, ťa len zaujal, lebo všetci máme sem-tam gamblerské sklony.

Situácie, keď mám pocit, že som urobil niečo, čo sa už nedá vrátiť spať prinášajú takú zvláštnu vibráciu. Ten pocit mi prechádza cez srdcovú čakru (vraj existuje) a žalúdok sa tak zvláštne roztrasie. Samozrejme, že to nie je o rozhodnutiach, ktorým nepripisujem vážnosť. Je to skôr verdikt, pri ktorom sa pustím do niečoho, čomu verím. V tom konštruktívnom a optimistickom prípade. V tej horšej situácii, sú to napríklad slová, ktoré by som následne najradšej nikdy nevyriekol. Slová, ktoré možno ublížia, ale už sa nedajú vrátiť späť. Takýmto hodom kockami sa snažím vyhýbať.

Keď hodím kocky, očakávam prirodzene samé šestky. Som človek, Homo Sapiens, ktorý chce vždy to najlepšie – dosiahnúť úspech, vyhrať, vyhrať so všetkými, všade a za každých okolností. To je naša prirodzená, priam geneticky vrodená vlastnosť.

Načo to TU je?

V prípade portálu VoxPopuliSk.sk som hodil kockami asi pred dvomi rokmi. Rozhodol som sa neprofesionálne. Stavil som na pocit. Pocit, ktorý mi šepkal: „Urob niečo, čo nie je komerčná #sr.čka.“. Úvaha, pri ktorej som dospel k rozhodnutiu písať SEM si od buka do buka, dať možnosť kamarátom, ktorí sa tiež chcú prejaviť a vypustiť textový a myšlienkový ventil, s možnosťou zostať v anonymite. Stále si myslím, že by to TU raz mohol byť mohutnejší názorový portál.

Časom som sa tu začal viac venovať umeniu, robím TU interview s rôznymi zaujímavými VIP nekomerčákmi a tým, že je to portál ULICE, nebránim sa žiadnym novým témam.

Neviem či padli šestky. Občas mám ten pocit. Možno iba ja. A aj menšie čísla sú fajn. Najmä postupka na istotu poteší.

Teší ma, že články a príspevky moje a mojich kamarátov čítajú stovky ľudí. Podĺa analytiky sa zdá, že väčšina z nich je prečítaná do konca. Spôsobuje mi to fajn pocit, že tu niečo zanechám a nie len pre seba a najbližších.

Kocky sú hodené, karty rozdané, žetóny vsadené, iste na to najlepšie číslo.

Ak by to TU čítal niekto z ULICE, potenciálne nový Voxák, ktorý by sa chcel pridať a občasne niečo prispieť a napísať, rád sa o tom porozprávam. Nájdete ma kdekoľvek.

 

#Ďuro

Pridajte komentár