Skip to main content

Ako sa vysporiadať so zlomeným srdcom

Do každého vzťahu ideme s rizikom, že na konci môže naše srdce skončiť zlomené. Aj napriek tomu to však každý z nás riskne, pretože život bez lásky by nebol úplný. Čo však robiť, keď už ten smutný koniec nastane? Ako sa neopustiť, nezblázniť sa a pri najlepšom sa ponaučiť a vyjsť z toho všetkého ako lepší človek?

Prvým krokom je zlomené srdce prijať. Ak napriek tomu, že je to ťažké, v tomto momente je dôležité rozmýšľať racionálne. Možno každý z nás verí, že toho druhého získa späť. V konečnom dôsledku ale vzťah z nejakého dôvodu nefungoval, no a ten dôvod tam vo väčšine prípadov stále bude. A ak jednoducho z druhej strany láska odišla, je pre vás dôležité to pochopiť. Prečo? Pretože nie je nič, čo by donútilo človeka, aby mu na vás záležalo viac, ako mu na vás záleží v danom momente.

Sebadeštruktívnosť je dôležitý pojem, skloňovaný pri koncoch vzťahu. Najzákladnejším pravidlom je, aby ste do nej neupadli. Chvíľkové radosti v podobe nezdravého životného štýlu, alkoholu, neustálych večierkov sú len odkladaním smútku, ktorý vás skôr či neskôr dobehne. Naopak to, čo vám vie pomôcť je ponoriť sa do práce. Neprestávať si plniť svoje sny, skúšať nové veci. Skúste vo svojej práci zabrať trošku viac, ako obvykle. Prinesie vám to úžitok a zároveň tak zamestnáte svoju myseľ. Rozvíjajte sa, prečítajte si knihy, ktoré odkladáte. Pozrite si dokumenty, filmy či seriály, ktoré ste mali uložené vo svojom Netflix liste.

 Je preukázané, že pri fyzickom pohybe sa vylučuje z tela serotonín. Sama zo svojej skúsenosti viem, že čo i len pol hodina jógy mi pomohla v ťažkých situáciách. Aký šport ste vždy chceli skúsiť no odkladali ste to? Môže to byť box, beh, jóga či niečo úplne iné. Aj napriek tomu, že v dnešnej corona dobe sú možnosti obmedzené, stále máme k dispozícii prírodu či Youtube videá, ktoré nám s týmto problémom vedia pomôcť.

Aj napriek tomu, že sa vraví „klin klinom vybiješ“ , nesnažte sa prázdne miesto okamžite nahradiť inou osobou. Pokúste sa nájsť spokojnosť a radosť v chvíľkach, kedy ste sami so sebou. Iba takým spôsobom budete môcť neskôr vybudovať niečo silné s niekým, kto stojí za to.

Možno vám tento článok nepovedal nič nové. Možno všetky tieto veci už dávno viete, no raz som počula (George Orwell, 1984) , že tie najlepšie knihy len sprostredkujú to, čo už dávno viete. Musíte si to len  uvedomiť a skutočne sa v praxi riadiť teóriou, o ktorej vy viete a veríte, že je tá správna.

#lafemme

Pridajte komentár